II Spotkania muzyczno-liturgiczne

W dniach od 2 do 4 grudnia 2022 przy naszym Sanktuarium na muzyczno-liturgicznych spotkaniach z Miłosierdziem „Wielbić Pana z Maryją” zgromadziło się kilkudziesięcioro wokalistów i instrumentalistów, pragnących zanurzyć się w pięknie muzyki liturgicznej. Szczególną Przewodniczką była dla nas w tym czasie Matka Boża, której Magnificat, wyśpiewany w oczekiwaniu na narodzenie Jezusa, jest dla nas niedoścignionym wzorem uwielbiania Boga w Jego przychodzeniu do nas, zwłaszcza w tym adwentowym okresie.

Trzydniowe warsztatowe spotkania poprowadził p. Hubert Kowalski, dyrygent i kompozytor, pracujący obecnie w Krakowie. Oprócz zgłębiania technik prawidłowej emisji głosu i oddechu oraz nauki pieśni w głosach i łączenia ich w harmonii czterogłosu z akompaniamentem instrumentów, uczestnicy warsztatów mogli karmić się słowem głoszonym przez prowadzącego. W krótkich katechezach towarzyszyła nam przede wszystkim postać św. Pawła i jego droga.

Podczas warsztatów wspólnie modliliśmy się też koronką do Miłosierdzia Bożego, uczestniczyliśmy w sobotni poranek w Eucharystii, a niedzielne spotkanie rozpoczęliśmy celebrowaniem Modlitwy Przedpołudniowej, którą p. Hubert dopełnił katechezą o liturgii godzin, dzieląc się również własnym doświadczeniem.

Nie zabrakło także okazji do wzajemnego poznawania się i rozmów przy stole ze słodkościami [które upiekli nasi gościnni parafianie - dziękujemy!] – wszak sam prowadzący powiedział, że podstawą harmonii w śpiewie są dobre relacje między wokalistami.

Warto wspomnieć, że wśród uczestników muzyczno-liturgicznych spotkań nie zabrakło również dzieci z naszej scholki i nie tylko, w których p. Hubert dostrzegł niezwykły talent wokalny.

Najważniejszym momentem warsztatów była Eucharystia sprawowana w niedzielny wieczór, podczas której wspólnie modliliśmy się, śpiewając poznane na warsztatach utwory. Bezpośrednio po liturgii, wraz ze zgromadzoną wspólnotą, uwielbialiśmy Pana radosną grą i śpiewem na Jego chwałę.

Głęboko wierzymy, że ten piękny czas będzie owocował w życiu wszystkich uczestników, a także w parafiach i wspólnotach, w których na co dzień posługujemy, i pomoże nam tworzyć środowiska wiary, do czego byliśmy zachęcani we wprowadzeniu do warsztatów.

Mamy wielką nadzieję, że wszyscy spotkamy się na kolejnych warsztatach muzyczno-liturgicznych, by chwalić Pana tymi darami, jakie każdy z nas od Niego otrzymał.

JJ

Galeria zdjęć

Zapis wideo